Rostlinne biostimulanty

AMAGRO AM Lignohumat prášek 90% 100g

188 Kč

AMAGRO Ligno AKTIVÁTOR s extraktem z mořské řasy prášek 100g

271 Kč

AMAGRO Ligno AKTIVÁTOR s extraktem z mořské řasy roztok 1l

486 Kč

AMAGRO Lignohumát B 12% 1l

373 Kč

AMAGRO Lignohumát MAX 20% 1l

531 Kč

Dárek pro milovníky domácích a balkónových květin

180 Kč

GreenOK HumiGold - podpora klíčení, zakořeňování a růstu - rostlinný biostimulant, 120ml

90 Kč

GreenOK HumiGold - koncentrát huminových látek - rostlinný biostimulant, 500ml

103 Kč

GreenOK GreenCytokinin rostlinný biostimulant, 100ml

149 Kč

GreenOK GreenCytokinin rostlinný biostimulant, 1ml

31 Kč

GreenOK GreenCytokinin rostlinný biostimulant, 2ml

48 Kč
Zobrazuji 1 až 11 z 11 (celkem stran 1)

Každým rokem se zemědělci, zahradníci a pěstitelé květin ve své práci stále více začínají uchylovat k pomoci regulátorů a stimulantů pro růst rostlin.

Na trhu se můžete nejčastěji setkat s růstovými stimulanty na bázi solí huminových kyselin, růstových hormonů, ale i s přípravky obsahujícími komplex biologicky aktivních látek, které působí na rostliny stimulačně.

Huminové látky

Koncentraty huminových látek jsou nejlevnější mezi stimulátory růstu.

Díky špatné rozpustnosti ve vodě je biologická aktivita přírodních huminových kyselin velmi nízká. Proto, aby byla zajištěna úrodnost, musí být obsah humusu v půdě dostatečně velký, jako například ve známých černozemích v jižním Rusku a na Ukrajině.

Ošetřením huminových kyselin alkalickými prostředky se však přeměňují na  jejich soli (sodné nebo draselné) rozpustné ve vodě.  Soli jsou fyziologicky aktivní.Přítomnost huminových sloučenin v rostlině zahrnuje komplexní fyziologický mechanismus, který umožňuje buňkám realizovat dodatečnou energii. Rostliny díky tomu začínají získávat nové vlastnosti: schopnost reagovat na změny teplot nebo nedostatek vláhy a také reagovat na vysokou koncentraci chemikálií. Za příznivých podmínek použití roztoku huminových látek zvýšuje výnos o 4 % a ve stresových situacích mohou přidat až 40 %.

Fytohormony

Ve všech živých organismech existují regulátory růstu. Mají je i rostliny a nazývají se fytohormony a závisí na nich vitální aktivita rostlin. Nejznámější jsou takové fytohormony, jako jsou gibereliny (zodpovědné za kvetoucí a plodící rostliny), auxiny (vedou proces správné tvorby kořenového systému) a cytokininy (zodpovědné za růst pupenů a výhonků).

Růstové stimulanty jsou zodpovědné za tvorbu kořenových odnoží a hlíz, v důsledku toho se urychluje proces tvorby kořenů, to znamená, že se stimuluje tvorba větvení kořenového systému rostlin. Růstové regulátory kontrolují výši výnosu ovoce, obilí a zeleniny.

Před použitím těchto přípravků přísně dodržujte dávkování, abyste rostlinám neublížili. A pamatujte, že rčení „čím více, tím lépe“ v tomto případě není na místě.