Multikraft Aktivní efektivní mikrooganismy (EM-Aсtive) pomocná půdní látka, 1l

188 Kč
Cena bez DPH: 155 Kč
Výrobce: Multikraft
Kód: MK-11839s
Dostupnost: Skladem

OverView

Multikraft Aktivní efektivní mikrooganismy (EM-Aсtive) - unikátní komplex prospěšných mikroorganismů

Fyzikální a chemické vlastnosti: EM Active obsahuje směs bakterií mléčného kvašení (Lactobacillus casei, Lactobacillus plantarum > 10KTJ/ml), fotosyntetických bakterií (Rhodopseudomonas palustris 10KTJ/ml) a kvasinek (Saccharomyces cerevisiae > 10KTJ/ml). Hodnota pH: 3,5 - 4. Vyrobeno z EM koncentrátu a melasy z cukrové třtiny.

EM Active se používá v zahradách, jezírkách a kompostování. Dá se použít všude tam, kde věci rostou, probíhají fermentační procesy a je třeba zabránit rozkladným procesům:

U rostlin:
 • podporuje klíčení semen,
 • tvorbu kořenů,
 • kvetení, plodování a dozrávání rostlin.
 • pravidelné postřikování zvyšuje odolnost a může posílit přirozený obranný systém rostlin a trávníku, to znamená, že jsou odolnější proti chorobám a škůdcům.
 • prospěšné mikroorganizmy vytváří na povrchu rostlin prostředí, které ochraňuje proti stresů a chorobám;
 • zvyšuje trvanlivost plodiny po sklizeni
V půdě:
 • zlepšuje biologické, chemické a fyzikální vlastnosti půdy;
 • vytváří prostředí, ve kterém může žít řada prospěšných organismů;
 • výrazně snížit náklady na dezinfekci půdy ve sklenících;
 • zlepšit kvalitu subsratu;
Při kompostování
 • urychluje kompostování;
V rybníku: 

čistí rybníky nebo nádrže: redukce řas; zlepšení kvality vody. Výhody efektivních mikroorganismů v rybnících a vodách: Každý vodní tok je individuální stanoviště, které se neustále mění. Nadměrný růst řas a zákal ve vodě - nejčastější problémy - mají různé příčiny, ale vždy jsou způsobeny nerovnováhou a nesprávným fungováním cyklů. Efektivní mikroorganismy (EM) ve vodě jezírka stabilizují tyto cykly, podporují ekologickou rovnováhu a růst rostlin, a tím snižují tvorbu řas.


Použití:  před použitím promíchejte. 

U rostlin a v půdě

Pravidelná závlaha:  20 ml EM Active (2 uzávěry) na 10 litrů vody.  Zalévejte, dokud není půda vlhká.

Postřik na listy: 40ml EM Active (4 uzávěry) v 1 litru vody. Rostliny stříkejte jednou týdně. Rostliny postřikujte, dokud nejsou listy zcela mokré.

Při kompostování

Ošeření mulče: EM-Aktiv urychluje proces zpráchnivění a zabraňuje hnití. Postřikový roztok na 10 m2: 60 ml EM-Aktiv 0,6 l vody. Pravidelné ošetření podporuje regenerační schopnost jezírka a provádí se cca 3x za sezónu. Roztok by měl být aplikován ihned po smíchání, protože tehdy jsou účinné mikroorganismy nejaktivnější. Žádná čekací doba.

V rybníku: 

Prvotní ošetření pro stabilní rovnováhu v  rybníku: Pro dosažení nejlepších výsledků se v prvním roce léčby ukázala jako nejúčinnější série několika aplikací. Použití může začít bez ohledu na roční období, ale optimální dobou je jaro.

 • na jaře - od teploty vody 5 °C platí, že čím dříve, tím lépe. Opakujte ošetření každých 4 až 6 týdnů, celkem 4 až 5krát;
 • v létě - v případě zákalu nebo silné tvorby řas a teplotě vody nad 20 °C se potřebné množství rozdělí na 2-3 aplikace v intervalech cca. 10 dní. Poté kúru s celkovým množstvím opakujte 3x až 4x každých 4-6 týdnů;
 • na podzim - ošetření se ideálně provádí po posledních pečujících opatřeních a lze jej provádět až do teploty vody cca. 5 °C. Ošetření opakujte každých 4 až 6 týdnů nebo znovu od teploty vody alespoň 5 °C, celkem 4 až 5krát.

Pravidelné ošetření rybníku- 3 x rok:

 • na jaře - při teplotě vody nad 5 °C (čím dříve, tím lépe);
 • v létě - použijte v případě zákalu ve vodě. Při teplotě vody nad 20 °C použijte nejprve polovinu množství a po dvou týdnech přidejte druhou polovinu;
 • na podzim - ošetření by mělo být v ideálním případě provedeno po poslední údržbě a lze jej provádět až do teploty vody kolem 5 °C.


1litr EM-Aсtive + 0.5 kg ZeoBas ultrafine (ultrajemný bazální kamenný prach) + 0.4 kg EM keramický prášek. Všechny přípravky smíchejte s jezírkovou vodou v poměru 1:1 tak, aby bazální kamenný prach a keramický prášek zůstaly v suspenzi. Pomocí konve rozdělte v rostlinné a regenerační zóně, na okrajích jezírek a v tekoucí vodě.

Vzhledem k tomu, že směs je distribuována po celém jezírku a klesá ke dnu, aplikace po 2-3 dnech způsobí zákal ve vodě (v případě potřeby vypněte na několik hodin oběhová čerpadla a UV systémy).


Bezpečnost a ochrana zdraví při práci:  Mikroorganismy třídy 1 - neškodné pro lidi a zvířata. Uchovávejte mimo dosah dětí a domácích zvířat. Nevdechujte sprej a mlhu. 

Podmínky skladováni: Vyhněte se dlouhodobému vystavení přímému slunci. Skladovací teplota +8 °C až +18 °C ne v lednici.

DŮLEŽITÉ INFO: EM Active neobsahuje GMO. Je to živý produkt a může expandovat v nádobě. EM Active je kapalina žlutohnědé barvy a sladkokyselé vůně s pH 3,3 až 3,6. Pokud se barva a vůně výrazně změní, EM Active by se již neměl používat. Tvorba kvasnicových vloček je přirozený proces. Nepoužívejte na přímém slunci.

Doba použitelnosti:

Číslo šarže a datum výroby: naleznete na obalu.

Individuálně licencovaný v souladu s § 9a DMG 1994 (Rakouský zákon o hnojivech) Uveden v katalogu InfoXgen materiálů pro ekologické zemědělství.

Vlastnosti
Oblast použití univerzální
Určení univerzální
Druh hnojiva přírodní
Forma hnojiva kapalné
Typ hnojiva organická
Hmotnost 1 kg
Biologická Ano

Napsat recenzi

Poznámka: Nepoužívejte HTML tagy!
    Špatný           Dobrý
Antispam