GreenOK Biologický aktivátor kompostu, 1,5 l

115 Kč
Cena bez DPH: 95 Kč
Výrobce: GreenOK
Kód: OK-36
Dostupnost: Skladem

OverView

Slouží k aktivaci kompostování (rozkladu) zvířecího hnoje, rostlinných zbytků a zeleného hnojení v půdě.

Sapropelový koncentrát s biologicky aktivními humusovými látkami a přírodními půdními mikroorganismy. Aktivuje půdní mikroorganismy, stimuluje jejich reprodukci a vytváří příznivé podmínky pro jejich vývoj. Přispívá ke zlepšení biologických procesů při zpracování slámy, hnoje, potravinového odpadu, suchých toalet. Snižuje zápach z rozkladu organické hmoty.


Použití

1/ Na poli. Rozklad slámy, rostlinných zbytků, zeleného hnojení na poli: 2-3 litry koncentrátu zřeďte ve 200 litrech vody a vzniklý roztok před orbou rovnoměrně nastříkejte na pole (200 litrů vody na 1 ha). Vyhněte se přímému slunečnímu záření, kdykoli je to možné.

 

2/ Laguny. Při skladování kejdy v zemních nádržích tzv. lagunách: zřeďte 250 ml koncentrátu v 10–25 litrech vody (1:50 až 1:100 v závislosti na vlhkosti hnoji). Výsledným roztokem zalijte 1 tunu hnoje (litím nebo postřikem). Pracovní roztok by měl být rovnoměrně distribuován po celé hmotě hnoje.

Kompostovací proces trvá 3-4 měsíce. Výsledkem je biologicky aktivní organická hmota (kompost) - bez zápachu hnoje, s vysokým podílem humnových látek. Výsledná hmota se doporučuje použít jako půdní zlepšovač a organické hnojivo. Doporučujeme použít 20 až 30 tun kompostu na 1 ha půdy.

 

3/ Kompostárna: 250 ml koncentrátu na 1 m3 kompostu. Koncentrát se ředí vodou 1:100. Lze použít na travní porosty, potravinový odpad a suché toalety.


Bezpečnost a ochrana zdraví při práci: Výrobek je relativně bezpečný pro lidi a zvířata. PŘI ZASAŽENÍ OČÍ: co nejdříve oko propláchněte velkým množstvím čisté vody. PŘI POŽITÍ: vyhledejte lékařskou pomoc a ukažte tento obal nebo označení. Uchovávejte mimo dosah dětí

Podmínky skladováni: Vyhněte se dlouhodobému vystavení přímému slunci. Skladovací teplota 0 °C až +30 °C

Doba použitelnosti: 5 let od data výroby při dodržení podmínek skladování


Číslo šarže a datum výroby: naleznete na obalu.


Pozor! Výrobek obsahuje huminové látky a má vysokou biologickou aktivitu. Nepřekračujte doporučené aplikační dávky. 

Výrobek je povolen pro použití v ekologické produkci v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2018/848.

 

Vlastnosti
Použití urychlovače kompostu
Druh hnojiva přírodní
Forma hnojiva kapalné
Typ hnojiva organická
Hmotnost 1.5 kg
Objem 1,5 l
S humáty Ano
Biologická Ano

Napsat recenzi

Poznámka: Nepoužívejte HTML tagy!
    Špatný           Dobrý
Antispam